Produkty

    Nenašla sa žiadna zhoda

Kategórie

Nenašla sa žiadna zhoda

Značky

Nenašla sa žiadna zhoda

Nájdete nás Školská 619/1A, 922 02 Krakovany
Zavolajte nám 0948 895 024 Napíšte nám info@rajbazenov.sk

Aromaterapia pre sauny - Aká vôňa sa hodí na jeseň?

Zverejnené dňa: 10.11.2023

Z krásneho a teplého leta sa časom vytvorí chladnejšie, ale zato farebnejšie a pestrejšie obdobie – jeseň. Začína sa aj obdobie saunovania, pretože saunovanie posilňuje našu obranyschopnosť a robí nás fit na zimu. Záhrady a príroda, o ktorú sme sa po celý rok usilovne starali nám vydá svoje bohatstvo. Pomaly všetko odpočíva a pripravuje sa na zimu. To platí aj pre saunové esencie - teraz môže byť všetko o niečo plnšie a korenisté ako na jar či v lete. To vytvára nielen príjemnú klímu v miestnosti, ale celkový zážitok zo saunovania je vnímaný ako pohodlnejší, pestrejší. Ktorá saunová esencia sa hodí k jeseni, vám prezradíme tu.                                                                                                                                                                                        
                                                                                      
Čím sú výnimočné a ako fungujú?

Esenciálne oleje sú presne tou cestou, ktorou zasiahneme náš emočný mozog priamo a okamžite. Majú schopnosť stimulovať naše zmysly, vytvárať zvláštnu atmosféru aj podporiť zdravie. Esenciálne oleje sú k nám bližšie, než si môžeme myslieť. Stačí natiahnuť ruku a zobrať si pre seba to, čo ponúkajú.

Prax ukazuje, že esenciálne vône by sa nemali používať na začiatku pobytu v saunovej kabíne, ale mali by sa používať až keď sa telo prispôsobí zvýšenej teplote. V saunách s nižšími teplotami, ako je bio sauna – kombinácia suchej a parnej sauny, sa vône môžu uvoľňovať aj nepretržite cez namontovanú misku nad saunovým ohrievačom.

Esenciálne oleje vysoko koncentrované a nikdy by sa nemali nanášať na pokožku neriedené alebo používať priamo v saune. Pred použitím v saune zrieďte esenciálne oleje nosným olejom, ako je jojobový olej, mandľový olej alebo kokosový olej. Všeobecným pravidlom je použiť 1-3 kvapky esenciálneho oleja na 30 ml nosného oleja. Pomer riedenia môžete upraviť podľa svojich preferencií a konkrétneho esenciálneho oleja, ktorý používate.

Éterické oleje sú rôzne druhy - kvetinový, citrusový, korenistý, lesný, bylinný, ovocný a zmesi. Ak sa chystáte miešať rôzne oleje začnite s 2-3 druhmi. Do snehovej gule nakvapkáme podľa veľkosti sauny 1-3 kvapky éterického oleja. Alternatívne je možné nakvapkať 3-8 kvapiek do saunového nálevu. Nálev treba pred aplikáciou dôkladne premiešať a nedovoliť oddelenie od vody a potom naliať na kamene saunovej pece.

Ak máte akékoľvek zdravotné problémy alebo otázky, pred použitím esenciálnych olejov v saune sa poraďte s kvalifikovaným aromaterapeutom    alebo zdravotníckym pracovníkom.

Úľava od stresu a relaxácia

Relax spojený so správnym dýchaním nás zbaví nahromadeného stresu a napätia, ktoré si už niekedy ani neuvedomujeme a stáva sa našou súčasťou. Horúci vzduch a striedanie tepla a chladu privádza naše telo do stavu pokoja a vyrovnanosti. Vône ako levanduľa, harmanček alebo medovka tento efekt ešte umocňujú. Majú upokojujúci účinok a môžu pomôcť znížiť stres a upokojiť myseľ.

Dýchanie a krvný systém

Vdychovanie esencií veľmi výrazne ovplyvňuje naše celkové zdravie. Eukalyptus, mäta, či smrek prečistia dýchacie cesty a uľahčia dýchanie. Tieto éterické oleje môžu mať aj povzbudzujúci účinok a stimulujú krvný obeh. To zaisťuje nielen príjemný pocit, ale podporuje okysličovanie organizmu.

Afrodiziakálne vône

Sauna môže prispieť nielen k fyzickej relaxácii, ale aj stimulovať zmysly. Vône ako ylang-ylang, jazmín alebo santalové drevo majú afrodiziakálne vlastnosti a dokážu navodiť zmyselnú náladu. Prebúdzajú vašu túžbu a obohatia váš pobyt v saune o príjemnú vôňu a blahodárne účinky.

Individuálne preferencie

Každý vníma vône ináč. To, čo je pre jedného príjemné a uvoľňujúce, môže byť pre iného nepríjemné alebo dokonca otravné. Každý človek má iné preferencie a asociácie s určitými vôňami. Má preto zmysel venovať sa v saune vlastným potrebám a vyberať si vône, ktoré sú dobré aj pre vás osobne.

V súhrne možno povedať, že vône do sauny majú rôznorodé účinky a dokážu obohatiť zážitok zo saunovania veľmi individuálne. Okrem príjemnej atmosféry a povzbudzujúceho účinku na zmysly ponúkajú aj zdravotné benefity ako relaxáciu, odbúranie stresu, odľahčenie dýchacích ciest a podporu krvného obehu. Vďaka veľkému výberu vôní a esenciálnych olejov môžu návštevníci sauny reagovať na svoje osobné preferencie a potreby a vychutnať si individuálny zážitok z vône v saune.

                                                                                          Rajbazenov.sk

Rajbazenov.sk

Sme dodávateľ bazénov a bazénových technológií. Na našom e-shope rajbazenov.sk nájdete všetko pre bazény.

Najnovšie články

Všetky články

5 TIPOV na dokonalý wellness!

Správna teplota, nálada, sp...

Ako jednoducho povysávať menší bazén alebo vírivku?

Aby ste si naplno užívali bazén alebo vírivku...

Zazimovanie bazéna II

S príchodom chladného počasia treba bazén chrániť, ale ako začať? Máme pre...

Všetky články
Táto webstránka používa súbory cookies

Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.

Potrebné

Štatistiky