Produkty

    Nenašla sa žiadna zhoda

Kategórie

Nenašla sa žiadna zhoda

Značky

Nenašla sa žiadna zhoda

Nájdete nás Školská 619/1A, 922 02 Krakovany
Zavolajte nám 0948 895 024 Napíšte nám info@rajbazenov.sk

Jarná príprava bazéna po zime

Zverejnené dňa: 21.02.2024

Možno si myslíte, že je ešte príliš skoro na to, aby ste uvažovali o bazéne, ale čím skôr dostanete svoj bazén do letnej rovnováhy...tým viac zábavy si užijete. Keď sa už nočné teploty nedostávajú pod bod mrazu a teplota vody je viac ako 10 stupňov je ten správny čas pustiť sa do opätovnej prevádzky bazénu. Čo by ste teda mali urobiť ako prvé, aby bol váš bazén na jar pripravený na plávanie? Tu sú naše najlepšie tipy, ako dostať váš bazén po zime do top formy.

Príprava okolia bazéna

Odstráňte lístie a nečistoty  - na čistenie okolia bazéna použite mäkkú metlu alebo záhradnú hadicu. Nahromadené lístie, vetvičky a iné nečistoty môžu skončiť vo vode vášho bazéna, takže je najlepšie to najskôr vyriešiť. Kontrola bazénového vybavenia - skontrolujte bazénové čerpadlo, filter a ďalšie vybavenie, či nevykazuje známky opotrebovania alebo poškodenia. Vyhľadajte praskliny na veku čerpadla, uistite sa, že všetky zátky sú neporušené a overte, či je filtračný systém v dobrom funkčnom stave. Je tiež vhodný čas namazať tesniace krúžky a tesnenia mazivom na tesnenie bazéna, aby sa zabránilo úniku. Uskutočnenie týchto počiatočných krokov pomáha nielen pri udržiavaní integrity vášho bazéna, ale tiež pripravuje pôdu pre čistejšie a bezpečnejšie prostredie bazéna. Okamžitým riešením akýchkoľvek problémov môžete predísť závažnejším problémom, čo vám ušetrí čas a dodatočné náklady.

Vyčistenie bazéna

Odstráňte listy, konáre a iné nečistoty z vody, ktoré sa mohli nahromadiť počas zimy. Veľké nečistoty odstránime pomocou sieťky tak, aby nedošlo k upchatiu zberača (skimmera) a tým odtoku vody z bazéna. Odstránime všetky vápenaté usadeniny a znečistenie na okrajoch a stenách bazéna. Dokonalého vyčistenia dosiahneme iba s prostriedkami na to špeciálne vyvinutými. Na čistenie použite gumené rukavice, keďže sa jedná o silné koncentráty. Steny a dno čistíte priamo v bazéne, kde aj pri úplnom vypustení stojíte v pár centimetroch vody, preto si zaobstarajte gumáky, ideálne pracovné. Dajte pozor na gumáky s farebnou podrážkou, tie by mohli na dne zanechať nepekné škvrny, ktoré sa ťažko odstraňujú. Na čistenie stien a dna bazéna odporúčame použiť prípravok Compactal kyslý čistiaci prípravok určený na odstránenie vápenatých sedimentov, rias, zafarbení od hrdze a tvrdých usadenín, ktorý je možno podľa potreby riediť vodou. Upozornenie: na čistenie použite špongiu alebo jemnú kefu. Prípravok nenechajte zaschnúť. Pri silnom znečistení celý postup opakujeme. Materiály citlivé na kyseliny, ako je mramor, smalt, chróm alebo oceľ, chráňte pred postriekaním. Koncentrovaný prípravok nesmie vniknúť do kanalizácie.


Napustenie vody

Aby pri napúšťaní bazéna voda nepenila, musíme všetky čistené plochy dôkladne opláchnuť čistou vodou. Dôležité je tiež, aby sme na čistenie používali iba vyššie uvedené prostriedky a vyvarovali sa použitiu čistiacich prostriedkov určených pre domácnosť. Tieto prostriedky môžu obsahovať látky, ktoré nebude možné v budúcnosti z bazénovej vody odstrániť a nedosiahneme teda požadovanú kvalitu čistoty vody.


Zapojenie filtrácie

Po vyčistení bazéna zapojíme filtračné zariadenie, tepelné čerpadlo alebo solárny ohrev. Ak je piesok vo filtrácii starší ako dva roky odporúčame ho vymeniť. Uistite sa, že všetky spoje sú tesné a že veko čerpadla je správne utesnené, aby sa zabránilo úniku vzduchu. Pieskovú filtráciu treba pred začiatkom sezóny vyčistiť pomocou funkcie prepierania. Po zapojení technológií môžete začať s dopúšťaním bazéna.